Oceń nasze audycje
Jak oceniasz nasze audycje?
 

              
    Strona główna FUNDACJI

                   

 PODZIĘKOWANIA:

    
     Serwis Referencje Firm

    
     Filmy szkoleniowe Fundacja
  zrealizowała w sklepach DOMAR

 

POTRAFISZ - 2014
Przekaż 1 % na Fundację
Fuga Mundi
Ja Modelka
album fotograficzny

UWAGA !!!


Ze względu na ograniczone środki finansowe w 2019 roku emisje programu będą odbywać się okazjonalnie.  

W 2019 roku Fundacja będzie realizowała projekt „Potrafisz”  mający na celu promocję aktywności, osiągnięć  i sukcesów niepełnosprawnych mieszkańców Lublina w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

W ramach projektu planowane jest przygotowanie trzech ok. 5 min. filmów telewizyjnych oraz ich emisję na antenie TVP Lublin. Planujemy, że bohaterami filmów będą osoby niepełnosprawne nagrodzone w tym roku Medalem lub wyróżnieniami Prezydenta Miasta Lublina za ich aktywność i sukcesy osiągane w różnych dziedzinach społecznego i zawodowego. Fundacja planuje również film poświęcony organizowanym corocznie Lubelskim Targom Aktywności Osób Niepełnosprawnych.

W audycjach pokazujemy osoby z niepełnosprawnością, które mimo swoich ograniczeń potrafią radzić sobie w życiu. Czekamy na sygnały od takich osób, ich rodzin i znajomych. Zachęcamy, aby chciały opowiedzieć o swoim życiu, osiągnięciach, pasjach, sukcesach.

Multimedialny projekt Potrafisz realizowany jest od września 2005 r.
W lubelskich mediach, a od lutego 2009 roku także na antenie TVP Kielce prezentowane są materiały o ludziach, którzy mimo niepełnosprawności potrafią realizować swoje marzenia i ambicje, uczyć się, uprawiać sport, pracować, tworzyć, zakładać rodziny.

Wierzymy, że nasze audycje znacznie przyśpieszają budowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie, a same osoby niepełnosprawne zmotywują do aktywności także w nowych sferach życia wcześniej dla nich niedostępnych.

Projekt pokazuje, że ludzie na wózkach, niewidomi, głusi czy chorzy psychicznie to nie tylko osoby bezradne i skazane na pomoc innych. Wręcz odwrotnie pokazał, że często to ludzie, którzy bardzo wiele mogą dać innym, że warto w nich inwestować, zatrudniać, pomagać w zdobywaniu sukcesów sportowych czy artystycznych. Ich przykłady mogą też mobilizować innych niepełnosprawnych, zachęcać do odmiany życia, podejmowania nowych wyzwań. Udało się!!! Pokazaliśmy historie ponad stu niepełnosprawnych osób, będących przykładem zaradności i hartu ducha.

Czekamy na sygnały od takich osób, ich rodzin i znajomych. Zachęcamy aby chciały opowiedzieć o swoim życiu, osiągnięciach, pasjach, sukcesach.

Zapraszamy do siedziby Fundacji Fuga Mundi  w Lublinie, lub prosimy o kontakt telefoniczny - (81) 534 26 01 lub (81) 534 83 76 lub e-mailowy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, musisz mieć włączony Javascript by go zobaczyć; www.ffm.pl/potrafisz

Jeśli nie miałeś okazji obejrzeć, posłuchać czy przeczytać naszych publikacji, lub chcesz tylko sobie przypomnieć niektóre z nich – wybierz z menu witryny: „Archiwum 2005-2007” – znajdziesz tam wszystkie odcinki tej edycji POTRAFISZ wraz z audycjami radiowymi i artykułami prasowymi, a także linki do archiwum fotograficznego i innych wydarzeń związanych z realizacją programu POTRAFISZ.

Obejrzyj i oceń sam !!! Czekamy na Twoje uwagi !!!

W latach 2009-2010 dzięki dotacji udzielonej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych mogliśmy w ramach tego projektu podjąć dodatkowe działania takie jak:

*
organizacja konferencji „Przez obiektyw do pracy” (wrzesień 2009 r.) – więcej

* organizacja warsztatów modelingu i fotomodelingu dla osób niepełnosprawnych
(IV kw. 2009 r.) – więcej

* organizacja sesji fotograficznej osób niepełnosprawnych z udziałem zaproszonych Celebrytów (IV kw. 2009 r.) - więcej

* wydanie artystycznego kalendarza na 2010 r.  z sesji fotograficznej z udziałem osób niepełnosprawnych oraz Celebrytów zobacz kalendarz

* wydanie albumu fotograficznego z sesji fotograficznej z udziałem osób niepełnosprawnych oraz Celebrytów – zobacz pt. „Ja Modelka” – zobacz album

* zorganizowanie wystaw fotograficznych - więcej

* zorganizowanie wyjazdu studyjnego do Danii w celu zapoznania się z duńskim modelem wspierania osób niepełnosprawnych – więcej

* zorganizowanie konferencji „Ja Modelka” – (planowana na wrzesień 2010 r.)

GRATULACJE DLA AGNIESZKI I HUBERTA!!!

AGNIESZKA ZAŃKO LUBLINIANKĄ 2010

z radością informujemy, że dziennikarka naszego programu Potrafisz Agnieszka Zańko, jako pierwsza osoba niepełnosprawna zdobyła tytuł Lublinianki Roku 2010 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego otrzymując pond 11 tysięcy głosów. Na uroczystej Gali, która odbyła się 8 marca 2011 r. w Hotelu Europa w Lublinie pamiątkową statuetkę i kwiaty wręczył Agnieszce Prezydent Miasta Lublina - Pan Krzysztof Żuk.

Więcej w  Kurierze Lubelskim


WYRÓŻNIENIE DLA HUBERTA GORCZYCY!!!


producent programu Potrafisz Hubert Gorczyca otrzymał wyróżnienie wręczone przez Prezydenta Miasta Lublina - Pana Krzysztofa Żuka na uroczystej Gali, która odbyła się 8 kwietnia 2011  r. w Centrum Konferencyjnym Caritas w Lublinie. Wyróżnienie przyznała Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Lublin za jego działalność i zaangażowanie w realizację projektu Potrafisz oraz innych budujących pozytywne postawy społeczne wobec osób niepełnosprawnych.

Więcej w Panoramie Lubelskiej z dn. 08-04-2011

Gratulujemy wyróżnionym Laureatom!!!

 
 
Fundacja Fuga Mundi Europejski Fundusz Spoeczny Unia Europejska Pastwowy Fundusz Rehabilitacji Osb Niepenosprawnych Inicjatywa Wspnotowa EQUAL