Oceń nasze audycje
Jak oceniasz nasze audycje?
 

              
    Strona główna FUNDACJI

                   

 PODZIĘKOWANIA:

    
     Serwis Referencje Firm

    
     Filmy szkoleniowe Fundacja
  zrealizowała w sklepach DOMAR

 

Kadra Projektu


             Marek Stępniak - kierownik projektu „Potrafisz”
Od 1995 roku Wiceprezes Zarządu Fundacji Fuga Mundi. Absolwent Wydziału Prawa na UMCS w Lublinie oraz Polsko-Amerykańskiego Instytutu Zarządzania na kierunku Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Członek Zarządu Forum Lubelskich Organizacji pozarządowych oraz Przewodniczy Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Lublin.

             Hubert Gorczyca - kierownik produkcji

czytaj więcej:
               Paweł Mitrus

Specjalista do Spraw Kontaktów Zewnętrznych. Dobry organizator. Wyznacza kierunki działalności projektu Potrafisz                                   Anna Augustowska - dziennikarz

 


Absolwentka psychologii KUL i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Potrafisz – to jej pomysł na tytuł dla projektu realizowanego przez Fundajcę Fuga Mundii, z którą jest zaprzyjaźniona od lat. W lubelskim wydaniu Gazety Wyborczej prowadziła dodatek poświęcony problemom osób niepełnosprawnych „Teraz My”.
Od początku współpracowała przy realizacji projektu Potrafisz  a także z jego drugą częścią, projektem poświęconym tematom ekonomii społecznej.

          Małgorzata Siennicka - dziennikarz

Absolwentka Wydziału Prawa UMCS i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od …nastu lat związana z Telewizją Lublin. Uwielbia swoją pracę ( zwłaszcza po 12-tu godzinach montażu) i rozmowy z ludźmi. Marzy o dłuuugim urlopie, ale wtedy umarłaby chyba z nudów. Cecha charakterystyczna: niczym nieuzasadniony wrodzony optymizm. Z Fundacją Fuga Mundi zaprzyjaźniona od około 8 lat, w projekcie „POTRAFISZ” działa od września 2005r.

               Marta Pietrasiewicz - dziennikarz

                Beata Kozian - dziennikarz

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania dziennikarz. Każdego dnia już od wielu lat w 
Kurierze Lubelskim łączy obie dziedziny. Ludzie przychodzą do gazet z takimi problemami, 
że czasami tylko psycholog może je zrozumieć. W projekcie Potrafisz uczestniczy od jesieni 2005.

            Ewa Dados - dziennikarz

Dziennikarka Radia Lublin. Pomysłodwaczyni ogólnoloplskiej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której celem jest pomoc dzieciom, rodzinom, osobom wykluczonym społecznie i niepełnosprawnym. Od 1993 r. propaguje i wspiera Ogólnopolski Festiwal Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna. Odznaczona i nagradzana licznymi nagrodami za pracę społeczna i charytatywną, z których najbardziej sobie ceni Order Uśmiechu. Organizatorka i współorganizatorka licznych koncertów charytatywnych na rzecz osób niepełnosprawnych.

                Agnieszka Krawiec - dziennikarz

Absolwentka filologii polskiej, nauczycielka języka polskiego. Współpracownik Polskiego Radia Lublin, współautorka programów telewizyjnych. Z projektem Potrafisz związana od początku jego realizacji.

           Grzegorz Serej - operator kamery

Z wykształcenia fotograf. Na co dzień jest operatorem kamery, ale to nie tylko zawód, to również jego największe hobby. 9  lat współpracuje  z TVP (felieton, reportaż, film dok.). Od 09.2005 r. podjął nowe wyzwanie, współpracy przy projekcie „POTRAFISZ”. Marzenie: nakręcić wywiad z Bono (wokalistą U2}

            Krzysztof  Hołubowicz

Najmłodszy uczestnik projektu Potrafisz. Związany z filmem od 4 lat. Obecnie student Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie

                Elżbieta Grzesiuk - tłumacz migowy

Absolwentka pedagogiki i podyplomowych studiów „Komunikacja językowa z niesłyszącymi i słabo słyszącymi” na KUL. W trakcie studiów ukończyłam kursy języka migowego I, II i III-go stopnia w Łodzi. Bardzo dobrze rozumiem problemy w komunikowaniu się osób niesłyszących. Dlaczego nauczyłam się migać? Bo… bardzo chciałam móc porozumieć się z młodszą siostrą, która nie słyszała od urodzenia. Obecnie współpracuję z projektem Potrafisz oraz pracuję w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie.

            Mirosław Duda - grafik komputerowy

Technik elektronik z Fundacją Fuga Mundi współpracuje od 1995 r. Obecnie zajmuje się grafiką komputerową i serwisem sprzętu komputerowego.

                 Jan Arczewski - konsultant merytoryczny


Psycholog. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Twórca pierwszego w Polsce telefonu zaufania dla osób niepełnosprawnych. Koordynator wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej w Lublinie. Współpracownik wielu lubelskich mediów. W projekcie Potrafisz jest konsultantem merytorycznym i prowadzi poradnictwo psychologiczne.

 
 
 
 
Fundacja Fuga Mundi Europejski Fundusz Spoeczny Unia Europejska Pastwowy Fundusz Rehabilitacji Osb Niepenosprawnych Inicjatywa Wspnotowa EQUAL