Oceń nasze audycje
Jak oceniasz nasze audycje?
 

              
    Strona główna FUNDACJI

                   

 PODZIĘKOWANIA:

    
     Serwis Referencje Firm

    
     Filmy szkoleniowe Fundacja
  zrealizowała w sklepach DOMAR

 

Bohater - Potrafisz


Wybierz! Zagłosuj !
W czasie realizacji projektu Potrafisz przedstawiliśmy czytelnikom, widzom i słuchaczom ponad 100 sylwetek osób niepełnosprawnych. Ich życie jest znakomitym przykładem zaradności, hartu ducha, odwagi, talentu i aktywności. Teraz na zakończenie projektu chcemy spośród 12 z nich - wybrać i uhonorować tych bohaterów audycji i felietonów, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla wszystkich, nie tylko dla osób niepełnosprawnych.

Do głosowania na swoich kandydatów zapraszamy wszystkich odbiorców programu,   w szczególności tych, którzy śledzili losy i historie bohaterów programu „Potafisz”. Kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym. zobacz-spot


ks. Andrzej Bafeltowski

od 14 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Kapłańską posługę niesie  chorym i niepełnosprawnym w ośrodku rehabilitacyjnym w podwarszawskim Konstancinie. Zaledwie dwa lata po święceniach kapłańskich kiedy jako młody kapłan pełen planów na przyszłość wyjechał na parafię na Ukrainę, uległ wypadkowi komunikacyjnemu i złamał kręgosłup.
-zobacz więcej-Mateusz Bartnik

ma 11 lat, urodził się bez jednej nogi. Jest doskonałym pływakiem i wzorowym uczniem (średnia z ocen wynosi 5,9) lubelskiej SP nr 30. Kilka miesięcy temu otrzymał Medal Prezydenta Lublina.
-zobacz więcej-Maciej Białek

niewidomy nauczyciel historii w VIII LO w Lublinie. Uczy już ponad 14 lat. Jest lubiany przez młodzież, której imponuje swoją postawą.
-zobacz więcej-


Anna i Grzegorz Błaziak

Anna porusza się na wózku inwalidzkim, studiuje na KUL filozofię, jest na IV roku. Dwa lata temu została żoną niewidomego Grzegorza Błaziaka. Są szczęśliwym małżeństwem.
-zobacz więcej-Jacek Gałczyński

jest osobą głuchoniemą, mieszka w Białej Podlaskiej. Ukończył Akademie Sztuk Pięknych w Krakowie. Po studiach przez pięć lat był konserwatorem zabytków we Włoszech. Rzeźbi i maluje z wielkim talentem.
-zobacz więcej-Piotr Gorczyca 

poeta, muzyk,  laureat wielu ogólnopolskich konkursów poezji. W 2000 roku jego tomik poezji był nominowany do nagrody im. Anny Kamieńskiej.
-zobacz więcej-

Jan Konopielko

jako młody chłopak stracił w wypadku obie dłonie, ale to nie przeszkodziło mu w realizacji życiowej pasji. Jest operatorem kamery, kręci i montuje filmy o wszystkim, co dzieje się w Tomaszowie Lubelskim.
-zobacz więcej-


Emilia Kotarska

mieszkanka Puław, pielęgniarka, którą choroba przykuła do wózka. Nie poddała się jednak, ciężko trenowała i dziś pracuje w swoim zawodzie, a także prowadzi zajęcia z młodymi ludźmi poruszającymi się na wózku. Jest też sportowcem, bierze udział w wyścigach na wózkach i gra w tenisa stołowego.
-zobacz więcej-


Łukasz Lisek

udowodnił, że nawet chłopiec, który urodził się z cztero kończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym i nie chodził do 6 roku życia może odnieść sukces. Łukasz gra na pianinie i pięknie śpiewa na festiwalach twórczości osób niepełnosprawnych. Muzyka pomogła mu odnaleźć miejsce w życiu, dała mu siłę do pokonania niepełnosprawności.
-zobacz więcej-Henryk Paraszczuk

miał 23 lata, gdy w wypadku stracił obie ręce i nogi. Po latach ktoś podsunął mu pomysł, by spróbował malować trzymając pędzel w ustach. Spróbował i odnalazł swoje miejsce w świecie. Dziś należy do elitarnej grupy malarzy. Maluje ikony i Madonny.
-zobacz więcej-


Joanna Pąk

mieszka w Świdniku Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce 4-kończynowe. Mimo ogromnych ograniczeń manualnych nie rezygnowała z marzeń. Nauczyła się pisać prawą stopą Ukończyła magisterskie studia pedagogiczne w KUL. Dziś swoją wiedzą pomaga innym i tworzy poezję. Oprócz wydanych 5 tomików wierszy, otrzymała: Talent Roku 2001 i Talent roku 2003 w Jesiennych Debiutach Poetyckich oraz Wyróżnienie w XII Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości - Świdnik 2007 (w dziedzinie poezji). Obecnie pracuje nad pisaniem autobiografii pt. "Epizody".
-zobacz więcej-


Sebastian Szafrański

"Bastek" mieszka w Lublinie i jest nazywany rockendrollowcem na wózku. Kocha muzykę, pisze do niej poezję, jest menedżerem grup rockowych i mistrzem w organizowaniu szybkich akcji charytatywnych.
-zobacz więcej-
 

 
 
Fundacja Fuga Mundi Europejski Fundusz Spoeczny Unia Europejska Pastwowy Fundusz Rehabilitacji Osb Niepenosprawnych Inicjatywa Wspnotowa EQUAL