W dniu 14 września 2015 roku w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się  Podkarpacko-Lubelska Regionalna Gala Jubileuszowa X Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2015, podczas której Fundacja Fuga Mundi w uznaniu za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia otrzymała wyróżnienie w kategorii Super Lodołamacz.

Certyfikat Lodołamacz 2015

Tytuł najlepszego z najlepszych, czyli 'Super Lodołamacza' przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym 'Koło' w Tomaszowie Lubelskim.

W kategorii 'Zakład Pracy Chronionej' III miejsce zajęła parczewska firma ALMA. W kategorii 'Otwarty Rynek' srebrny medal przyznano lubelskiej drukarni Embe Press. Również drugie miejsce zajął Urząd Miasta Lublin w kategorii 'Instytucja'.

Certyfikat Lodołamacz 2015Certyfikat Lodołamacz 2015Certyfikat Lodołamacz 2015
Certyfikat Lodołamacz 2015Certyfikat Lodołamacz 2015Certyfikat Lodołamacz 2015

 

LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Statuetki przyznawane są co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki osobom niepełnosprawnym.

Istota Konkursu Lodołamacze:

  • przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych,
  • integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym,
  • promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy osób niepełnosprawnych,
  • zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

 

Czytaj więcej także na:

http://www.popon.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29279:radio-lublin-lodoamacze-2015-na-lubelszczynie-wybrani&catid=30:wiadomoci-komunikaty

http://centrum.fm/fundacja-fuga-mundi-laureatem-super-lodolamacza/

http://www.lodolamacze.info.pl/