FUNDACJA FUGA MUNDI jest Regionalnym Partnerem społecznym konferencji „Forum dla Rodziny”, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2013 r., w Lubelskimi Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3, w Lublinie. Głównym organizatorem konferencji jest MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ przy udziale MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ.

Uczestnicy konferencji to m. in. przedstawiciele MEN, MPiPS, RPD, Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Lublin, samorządowcy, eksperci oświatowi i społeczni, środowisko akademickie, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, dyrektorzy przedszkoli i szkół, nauczyciele i wychowawcy, rodzice z dziećmi.

GŁÓWNE TEMATY KONFERENCJI:

  • Przedszkole i szkoła – nowy rozdział w życiu dziecka.
  • Opieka nad małym dzieckiem – rozwiązania systemowe i pozasystemowe (przedszkola i świetlice środowiskowe, zajęcia dodatkowe w przedszkolu i środowisku lokalnym, dotacja przedszkolna, programy regionalne, rozwiązania lokalne i dobre praktyki).
  • Wsparcie dla rodzin w zakresie żywienia i zdrowego trybu życia dzieci i młodzieży (ruch i zdrowy tryb życia, żywienie, dożywianie, programy rządowe tj. „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”, programy regionalne, rozwiązania lokalne i dobre praktyki).


Szczegółowy program konferencji.

 

Dokumentacja fotograficzna Regionalnego Forum dla Rodziny

Regionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla Rodziny
Regionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla Rodziny
Regionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla RodzinyRegionalne Forum dla Rodziny

 

Dokumentacja filmowa Regionalnego Forum dla Rodziny

film - 1 min. 22 sek.

 

film - 4 min. 09 sek.