Fundacja Fuga Mundi oraz V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie z Lublina zapraszają do udziału w XIX finale Jesiennych Debiutów Poetyckich 2016, przeglądzie poezji pisanej przez uczniów gimnazjów i liceów oraz młodzież skupioną przy Fundacji Fuga Mundi.

Głównym celem przeglądu jest przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym oraz integracja młodych ludzi  poprzez wspólne zainteresowania literackie. Buduje ją współpraca uczniów, absolwentów i nauczycieli V LO, młodzieży niepełnosprawnej, redaktorów „Akcentu” i członków Związku Literatów Polskich, sympatyków szkoły i wolontariuszy fundacji.  Wspólne zmagania literackie pomagają wzbogacić warsztat pisarski, uczą tolerancji oraz uwrażliwiają na los drugiego człowieka.

Aby wziąć udział w przeglądzie należy do 3 października 2016 r. złożyć 3 nowe, niepublikowane wcześniej wiersze. Utwory przyjmowane będą jedynie w formie wydruku (po 3 egzemplarze każdego wiersza). Każda strona wydruku musi być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika przeglądu. Prace odręczne nie będą przyjmowane. Każdy uczestnik proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia.  Wiersze i karty zgłoszenia należy przesłać do P. Marzeny Drozd  lub P. Renaty Sugier (V LO).  Prace należy przesyłać  na adres:

V Liceum Ogólnokształcące
ul. Lipowa 7
20-020 Lublin
z dopiskiem: XIX Jesienne Debiuty Poetyckie

Pytania można również kierować na adres e-mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
z dopiskiem XIX Jesienne Debiuty Poetyckie.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i publiczna prezentacja nagrodzonych utworów połączone będą ze spotkaniem z jurorami i gościem honorowym XVIII JDP, w czasie podsumowania przeglądu planowanego na 25 listopada 2016 r. na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przy Al. Racławickich 14 w Lublinie.Dla laureatów organizatorzy przewidzieli liczne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przeglądzie i odkrywania  talentów literackich.

Do pobrania :
1. Zgłoszenie do konkursu
2. Regulamin konkursu