Dnia 11 stycznia 2017 r. w Hotelu Fokus w Lublinie  w ramach 49. edycji Klubu Sponsora odbyło się podsumowanie akcji Kubuś i Maciuś, której inicjatorami byli Monika i Maciej Kulka, właściciele Ośrodka Szkolenia Kierowców KULKA z Lublina. Fundacja Fuga Mundi była jednym ze sponsorów i współorganizatorów akcji, w którą zaangażowało się ponad 50 firm i organizacji działających na terenie Lublina i okolic.

Dzięki akcji Kubuś i Maciuś wykonano kapitalny remont ok. 60 mkw. mieszkania w Świdniku dla potrzebującej rodziny, która znalazła się w dramatycznej sytuacji życiowej . Ich historię śledzili nie tylko mieszkańcy Lubelszczyzny. Przypominamy, że rodzina Misiaków ze Świdnika przeszła w życiu wiele. Po nagłej śmierci męża Krzysztofa na skutek powikłań pogrypowych, pani Monika została sama z trójką małych dzieci w mieszkaniu o powierzchni 21 mkw. To tylko mały pokoik z kuchnią. W budynku nie było windy, a wąska klatka schodowa sprawiała, ze wyjście z dziećmi na spacer był udręką.

Dzięki pomocy w ramach akcji pomocy dla Kuby, Maćka, Natalki i ich mamy Moniki Święta Bożego Narodzenia w 2016 roku były pierwszymi w ich nowym mieszkaniu. Wysokość zebranych środków (przekazanych darowizn oraz materiałów budowlanych) na cele remontu i wyposażenia mieszkania przekroczyła 100 tyś. złotych.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli akcję Kubuś i Maciuś.


 

Podsumowanie Akcji Kubuś i Maciuś
  width=Podsumowanie Akcji Kubuś i Maciuś
  width=Podsumowanie Akcji Kubuś i Maciuś
  width=Podsumowanie Akcji Kubuś i Maciuś
  width= "Podsumowanie 

              Podsumowanie Akcji Kubuś i Maciuś
  width=