• Możesz pomóc w budowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego

Serwis projektu Potrafisz prowadzonego przez Fundację Fuga Mundi

Przekaż darowiznę online Fundacji Fuga Mundi

Odnośnik do strony - Poradnik dla osób niepełnosprawnych - I ty jesteś konsumentem

Integracja z Fuga Mundi w przedszkolach 2018

Utworzono: 06 kwiecień 2018

W 2018 roku Fundacja Fuga Mundi będzie kontynuowała realizację projektu mającego na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem projektu jest także podniesienie świadomości na temat specyfiki funkcjonowania tych osób poprzez cykl spotkań edukacyjno-poznawczych organizowanych w lubelskich przedszkolach.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym ponad 14% to osoby o niepełnej sprawności i dlatego w wielu miejscach i sytuacjach możemy bardzo często spotkać się z osobami o różnej niepełnosprawności. Możemy zobaczyć osoby, które mają trudności z chodzeniem, ze słuchem, z mową czy wzrokiem, a także z osobami z chorobami przewlekłymi - epilepsją (padaczką), astmą, mukowiscydozą, cukrzycą, itd.

W ramach cyklu spotkań edukacyjno-poznawczych organizowanych w lubelskich przedszkolach chcemy zapoznać dzieci ze specyfiką funkcjonowania, potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia podejmowały będa między innymi zagadnienia dotyczące zasad pomocnych w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością. Będą miały na celu uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób z zaburzeniami rozwoju mowy, poznanie i zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową, zwiększenie wiedzy dotyczącej osób z niepełnosprawnością ruchową, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz chorób przewlekłych.

Placówki zainteresowane organizacją zajęć prosimy o osobisty kontakt z biurem przy ul. Hutniczej 20B, w Lublinie, w dni robocze lub dzwoniąc pod nr tel. 81 534-26-01 w godz. 10.00-15.00, w celu uzyskania szczegółowych informacji, których udziela Pani Barbara Osior.

Stronę odwiedziło:
2572285
osób,
aktualnie stronę odwiedza: 22 osób.
Copyright © 2018 Fundacja Fuga Mundi.