Szanowni Państwo,
Także w tym roku chcielibyśmy zachęcić do wpłat 1% podatku lub darowizn z przeznaczeniem na pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia i rehabilitacji Grzegorza Sereja. W 2012 r. Grzegorz uległ poważnemu wypadkowi, oprócz utraty prawej nogi, doznał także wielu innych urazów.

Proces rehabilitacji przebiega pomyślnie. Dzięki ogromnej pomocy oraz nowoczesnej protezie ufundowanej przez Telewizję Polsat już jesienią 2012 roku Grzegorz "stanął i zaczął chodzić na własnych nogach". Grzegorzowi udało się już rozpocząć ponownie pracę w Telewizji Polsat.

Niestety na początku 2013 roku okazało się, że w nieodległej przyszłości będzie musiał przejść kolejną operację "ocalałej" nogi polegającą na wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego, który uległ także uszkodzeniu podczas wypadku.

Przypominamy, że Grzegorz Serej jako operator kamery był wieloletnim pracownikiem TVP Lublin, a przez ostatnich kilka lat pracował w stacjach komercyjnych w Warszawie, w tym między innymi w Telewizji Polsat. Był także wieloletnim wolontariuszem i współpracownikiem Fundacji Fuga Mundi. W ramach projektu Potrafisz zrealizował ponad 100 filmów poświęconych tematyce osób niepełnosprawnych. Aktywnie włączał się w kampanię promującą przekazywanie 1% podatku na rzecz osób niepełnosprawnych. Zawsze był życzliwy i otwarty na problemy środowiska osób niepełnosprawnych, dlatego teraz w sposób szczególny prosimy o pomoc dla Grzegorza.

Przy wpłatach 1% podatku prosimy w stosownej deklaracji podatkowej wpisać numer KRS 0000 106 416 z dopiskiem w celu szczegółowym "rehabilitacja G. Sereja". Darowizny pieniężne można przekazywać poprzez wpłatę na konto Fundacji Fuga Mundi nr 94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 - także z dopiskiem "darowizna dla G. Sereja".

Grzegorzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pracy, a Państwu dziękujemy za okazaną pomoc.


Spot radiowy:


Spot telewizyjny:


Zobacz materiały filmowe o wypadku Grzegorza:
TVP Lublin - Panorama Lubelska

 

TVP Lublin -Magazyn WydarzeniaPrzeczytaj artykuły prasowe o wypadku Grzegorza:
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/500372,wypadek-na-stoku-w-rablowie-mezczyzna-wpadl-pod-ratrak,id,t.html
http://www.fakt.pl/Kamerzysta-Polsatu-Grzegorz-Serej-zbiera-na-proteze-nogi,artykuly,146923,1.html
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,11223891,Mozesz_pomoc_Grzegorzowi__Przekaz_mu_1_proc__podatku.html
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120223/LUBLIN/51083530


Posłuchaj audycji radiowych o wypadku Grzegorza:
Polskie Radio Lublin