Ośrodek Rehabilitacyjno – Szkoleniowego zlokalizowany jest w Regionie Środkowo-Wschodniej Polski, w południowej dzielnicy Lublina, (ok. 5 km od Centrum Lublina) przy ul. Osmolickiej 15, nad Zalewem Zembrzyckim (ok. 40 metrów od lustra wody).

 

Ośrodek przylega do kompleksu leśnego „Dąbrowa” – cennego obszaru przyrodniczego będącego miejscem wypoczynku mieszkańców Lubelszczyzny. Położony jest w przyjaznym dla osób niepełnosprawnych terenie, pozbawionym barier architektonicznych. Obok Ośrodka znajduje się duży parking samochodowy.

Z Centrum Lublina do Ośrodka można dojechać także ścieżką rowerową. W pobliżu Ośrodka znajduje się bulwar spacerowy z utwardzonymi alejkami oraz keje, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Teren nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie podlega ochronie służb konserwatorskich. Projektowana zabudowa jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy Lublin Osmolicka 15 z lotu ptaka

 

Materiały zamieszczone na stronie internetowej Fundacji Fuga Mundi, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły stanowią jej własność i podlegają ochronie prawnej. Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody Fundacji stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).